Macera Parkuru

Macera Parkuru: Bilindiği gibi en etkili ve kalıcı öğrenme modeli deneyerek ve yaşayarak öğrenme modelidir. İp Parkurları; eğlenceli ve zorlu bir ortamda heyecan, adrenalin ve başarı duygularının en üst seviyede yaşandığı 7’den 70 e tüm bireylerin kullanımına uygun oyun alanlarıdır. Fiziksel, zihinsel ve psikolojik bazı zorlukları içinde barındıran ip parkurları katılımcı bireylerin strateji, cesaret ve iletişim yeteneğini geliştirme, kendine güven, zorlukları aşma, el becerisi, dayanıklılık, yükseklik korkusunu yenme, problem çözme, kendi sınırlarını öğrenme, rekabet edebilme, risk alabilme, odaklanma, yoğun stres altında çalışma gibi yetenek ve yönlerini geliştirmenin yanı sıra dostluk ve arkadaşlık ortamını da güçlendirir.

Atatürk Kent Park’ta gençlerin seçeneklerinin artması için hem eğlendirici hem de eğitici oyunları bir araya getiren İp Parkuru oyununun 3 katlı ve köprü şeklinde birbirine bağlanan 33 ara oyundan oluşuyor; Dik Kütük, Yatay Kütük, Mayın Tarlası, Denge, Zikzak, Trapez, Planör ve Roket gibi oyunların bir arada olduğu maceralı bir parkurdur.

Atatürk Kent Park içinde yer alan eğlence araçları, pazartesi haricinde haftanın 6 günü 12.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet veriyor.